Hasičské soustředění v Krkonoších 2014

 

 

 

 

  

O víkendu 26.9 – 28.9 se naši mladí hasiči společně s dětmi ze sboru dobrovolných hasičů Ďáblice zúčastnili tradičního hasičského soustředění ve Velké Úpě v Krkonoších. Cesta do Krkonoš neprobíhala podle našich představ. Z důvodu objížďky uzavřeného úseku před Pecí pod Sněžkou byla časově náročnější. Přesto jsme tento čas přečkali bez větších obtíží a dorazili ve večerních hodinách na místo.

 

 

 

 

 


Tak jako v letech minulých jsme byli ubytováni v rodinném penzionu, který jsme měli takřka celý pro sebe. Čekala tu na nás domácí kuchyně a pro větší jedlíky i mlsné jazýčky se tu něco na zub našlo v každé denní i noční době. Ale aby to nevypadalo, že jsme tam s dětmi jeli pouze na stravovací pobyt J … 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                        Sobotní den jsme zahájili bohatou snídaní a hned po ní jsme se vydali do nedaleké Pece na Svatováclavské oslavy. Nechybělo zde mnoho stánků s tradičními ochutnávkami nápojů, pečeného masa a drobných suvenýrů. Probíhal zde program pod hlavičkou rádia Blaník, které zde mělo postavené podium. Hrála zde živá hudba, při níž nebyla nouze o tanečníky z řad veřejnosti. Dokonce jsme si zatančili i my hasiči. J …s vodníkem. Na této akci nechyběli ani místní hasiči. Ti zde měli stánek s točeným pivem, malinovkou a grilovanými klobáskami. Kromě tohoto tu také měli svoji vozovou flotilu a pro děti připravili prohlídku s povídáním.

                                                                                                                                                                                                        Sobotní odpoledne jsme naplánovali opět v duchu pobytu na čerstvém vzduchu. Sedačkovou lanovkou jsme se svezli na Portášky. Cestu zpět dolů si děti opakovaly teoretické i praktické znalosti z oblasti požární ochrany a první pomoci.

Po návratu do penzionu na nás čekala výtečná večeře. Po ní byla pro mladé hasiče připravena praktická hasičská disciplína. Ve dvojici bylo jejich úkolem projít zatemněnou chodbou a nalézt buď zdroj požáru a ten uhasit, či nalézt osobu a tu vynést z chodby ven. Všem se provedení tohoto úkolu povedlo. Následovala příprava na večerní bojovku. Opět ve dvojicích museli absolvovat zhruba kilometrový úsek lesem. Za svitu neonových tyčinek procházeli úsek až do cíle, kde musely uhodnout jméno známé osobnosti, vytvořený z neonových tyčinek, viz.obrázek.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Nedělní dopoledne jsme strávili přípravou na podzimní soutěže, které nás v Praze čekají. Mladí hasiči si procvičili svoje schopnosti a dovednosti při plnění jednotlivých disciplín pro Závod požárnické všestrannosti a běh na 60 metrů s překážkami. Po obědě jsme se plní zážitků vydali na cestu k domovu. Moc se těšíme na příští rok, až se do Krkonoš vrátíme. Pevně věříme, že se tu sejdeme opět v hojném počtu.

Komentáře jsou uzavřeny.